2019 m. Rugsėjo 25 d

Keturi patarimai sėkmingam baldų sektoriaus įmonių eksportui

 
 

Rugsėjo 25 d. vykusioje konferencijoje „Verslo gazelė 2019“ UAB „EMKO“ įkūrėja, ilgametę patirtį vadyboje sukaupusi Erika Markovska-Mikulskienė dalino patarimus sėkmingai eksportuoti siekiančioms baldų sektoriaus įmonėms. Tikėtina, kad šie patarimai aktualūs ir kitų sričių atstovams.

 EMKO yra vieta kur susitinka dizaino mylėtojai ir kūrėjai. 2013 metais veiklą pradėjusios vykdyti įmonės didžioji dalis produkcijos, kuri apima vidutinio ir aukštesnio lygio baldų ir interjero aksesuarų gaminius, yra eksportuojama. Be to, šiuo metu apie 50% EMKO apyvartos generuojama iš tarpininkavimo tarp Lietuvos gamintojo ir užsienio kliento paslaugų. Per pastaruosius penkerius metus rinkoje vyksta drastiški pokyčiai - auga darbo užmokesčio ir gamybinių medžiagų kainos, todėl dalis įmonių likviduojamos. Pastaruoju metu į Lietuvą pradėjo žvalgytis brangesni kūrėjai ir pardavėjai - tie, kurie parduoda brangų produktą, mažesniais kiekiais ir ženkliai personalizuotą. Lietuva turi gero ir patikimo gamintojo reputaciją, tačiau iškyla klausimas, kaip mums atrasti tuos klientus, jei mes norime jiems gaminti? O galbūt – kaip patiems tapti tokiais tiekėjais? Konferencijos pranešėja Erika Markovska-Mikulskienė akcentuoja keturis svarbiausius konkurencingumą tarptautinėje rinkoje lemiančius veiksnius.

Stilingas ir aiškus prisistatymas

Kliento kelias iki atrandant gamintoją dažnai yra gana panašus. Daugelis potencialių užsakovų pradeda paiešką internete, todėl aiškus elektroninis puslapis yra būtinybė. Vos per kelias sekundes atidarius puslapį turi būti aišku kuo įmonė užsiima: „Labai svarbu išryškinti savo stiprybes. Jei geriausiai sekasi gaminti masyvo baldus, taip reikia ir rašyti, jei geriausiai sekasi įrenginėti viešbučius – rodyti vaizdus iš jau įrengtų objektų“ - pataria E.Markovska-Mikulskienė.

Produkcijos nuotraukų kokybė labai svarbi, todėl nereikėtų labai taupyti ir tikrai verta pasisamdyti stilistą bei profesionalų fotografą, nes buitinės, realių spalvų, formų ir tekstūrų neatskleidžiančios nuotraukos yra bevertės. Taip pat, verta investuoti ir į kokybiško produkcijos katalogo leidybą – net ir geriausia fotosesija nublanks ją patalpinus neprofesionaliai sumaketuotame kataloge, parinkus netinkamą popierių ar nepatogų susegimą. 

Užmezgus pirmą kontaktą su potencialiu klientu, vadybininkas turėtų pristatyti įmonės potencialą glaustos ir aiškios prezentacijos pavidalu. Pakaks dvidešimties tvarkingai sudėliotų skaidrių. Aiškiai iškomunikavus savo stiprybes, tikėtina, kad klientas labiau įsigilins į veiklos sritis ir ras potencialių bendradarbiavimo galimybių.

 
Emko archuvas_55.jpg
 

Stipri nuosava kolekcija

Lietuvos baldų gamintojai išties gali pasigirti aukšto lygio gamybiniais pajėgumais, tačiau net ir didžiausios investicijos į moderniausias stakles vargiai padės kelti eksporto rodiklius, jei potencialūs klientai neturės galimybės savo akimis išvysti gaminių kokybės. Nuosava kolekcija yra tas įrankis, kuriuo demonstruojamas įmonės gamybinis potencialas, branda ir požiūris į kokybę.

„Norint sužavėti aukštesnio segmento klientus, mes privalome parodyti, kad galime gaminti stilingus, aktualius rinkoje pagal formas, medžiagas ir spalvas produktus. Ir nepykite – bet gamyba turi gaminti, o dizaineris turi kurti. Nors mano pačios patirtis yra 18 metų baldų sektoriuje, iš jų 9 – skirtinguose sektoriuose agentaujant ir jau pati moku pamatyti tendencijas, bet kai prieš metus „sukūriau“ sofą šveicarų tinklo prezentacijai, buvau švelniai „nuleista ant žemės“ – „Taip, kojos medinės, taip medžiaga teisinga ir spalva taip pat, bet Frau Markovska – proporcijos!!! Čia ploniau, čia storiau, argi jus nepastebėjote parodose?“. Aš nepastebėjau, bet kai pasikalbėjau su kolegom dizaineriais – taip, jie pastebėjo.“ - pasakoja gyvenimišką istoriją Erika. 

Štai čia atsiranda dizaino poreikis kiekvienai save gerbiančiai įmonei. Bent pusei metų, bent 0,25 etato įdarbinus dizainerį yra lengviau užbėgti būsimoms klaidoms už akių. Dizaineris turi aplankyti bent 3-4 parodas skirtingose šalyse, nes tai, ką perka vokietis, skiriasi nuo to, ką perka švedas ir dar labiau skiriasi nuo to, ką perka prancūzas. Orientuojantis į tam tikrą rinką dizaineris turi peržiūrėti daug portalų, apvažiuoti parodas ir pasižiūrėti tendencijas. Vyrauja nuomonė, kad dizainerių paslaugos yra labai brangios ir tik didžiosios įmonės gali sau tokią prabangą leisti. Erika Markovska-Mikulskienė nesutinka ir pabrėžia, kad dauguma dizainerių net nesiekia būti įdarbintais pilnu etatu. Jei jiems patinka tam tikros įmonės specifika, jei gali įsijausti į gamybos procesą, jie melai padirbės projektiniu pagrindu – ar tai būtų maketavimo darbai (elektroninio puslapio, katalogo, vizitinių ir t.t.) , ar tai būtų naujos kolekcijos sukūrimas, ar parodos stendo apipavidalinimas.

„Šiais metais sukūrėme kūrybos vadovo etatą. Dabar mūsų stendų parodose planus, nuo rozečių vietų iki sienų spalvų, vazų bei augalų sudėlioja dizaineris. Patikėkite – klientai tai mato ir įvertina taip kaip Jus ir tikitės“ - patirtimi dalijasi pranešėja.

 
 

Sistemingas tarptautinių parodų lankymas

Tam, kad suprastume, kur eina tendencijos baldų, šviestuvų ir kitų namų apyvokos daiktų rinkose, Erika rekomenduoja aplankyti bent dvi iš pagrindinių baldų parodų: IMM Cologne (Vokietija), Salone del Mobile (Italija), Maison Objet (Prancūzija), Birmingham (Didžioji Britanija), Stokholm Furniture Fair (Švedija). Nuvykus reikia stebėti, kaip atrodo vokiečiai, italai, portugalai –

 
 

akivaizdžiai matomas kokybinis skirtumas lyginant su kinais, baltarusiais, ukrainiečiais. 

Greitas ir kokybiškas aptarnavimas

Kiekvieno kliento aptarnavimas turėtų būti toks lyg jis būtų Mick‘as Jaggeris. Nesvarbu kokio dydžio ar kokios šalies kapitalo įmonę klientas atstovauja, aptarnavimas turi būti aukščiausio lygio. „Jei anksčiau būdavo įprasta kainų pasiūlymo laukti 1-2 savaites, o pirmojo pavyzdžio iki 10-12 savaičių, tai šiandien, jei nepateikei kainos per 3 darbo dienas, apie klientą gali pamiršti. Jei neatsakai į užklausą per 24 valandas, gali nebegaišti laiko“ - griežtas nerašytas taisykles patvirtina Erika. 

Pranešimo pabaigoje Erika Markovska-Mikulskienė akcentavo, kad svarbu suprasti, jog nereikia stabdyti gamybos, investuoti milijono čia ir dabar, viską galima daryti po truputį – pradėti nuo to, kas jau yra po ranka, kelios geros nuotraukos gamybinės įrangos ir produktų nuotraukos, sudalyvavimas parodoje gali tapti puikia pradžia. Sėkmingas pasiruošimas eksportui yra ilgalaikis.

 

2018 m. Rugsėjo 13 d

„Maison & Objet Paris 2019“ tendencijų apžvalga - plytų oranžinė, džiovinti augalai ir natūralumas

Daugiau nei du dešimtmečius dukart per metus vykstanti dizaino paroda „Maison & Objet“ Paryžiuje sulaukia per 86 tūkst. lankytojų. Šiemet rugsėjo 6-10 d. vykusi paroda tradiciškai subūrė viso pasaulio lyderiaujančių prekinių ženklų ir kūrėjų rinktinę. Čia susirinkusiųjų interesai įvairūs – architektai ir interjero dizaineriai semiasi įkvėpimo, parduotuvių savininkai ieško mielų smulkmenų savo produkcijos papildymui, dalyvaujančios įmonės siekia atrasti naujus prekybos kanalus ir investuoja dešimtis ar šimtus tūkstančių į stendo dizainą bandydami pritraukti tarptautinės spaudos dėmesį. Ekspozicijų centrą sudaro net septynios salės, kurias apeiti užtrunka net kelias dienas, tad iš visos matytos dizaino objektų gausos galima nuspėti artėjančias tendencijas.

Artėjant šaltajam sezonui teks praleisti daugiau laiko namuose, kurie daugeliui yra jų tvirtovė – atitinkanti gyvenimo būdą, stilių ir skonį. Tikrai nedaugelis gali vaikytis paskutinių interjero madų (tai labiau aktualu viešbučių ir restoranų tinklų dizaineriams, kur rinka ir didelis nusidėvėjimas reikalauja kas kelis metus atnaujinti interjerą), tačiau norintiems atsinaujinti, verta investuoti į tuos dalykus, kurie ilgiau išliks nepavaldūs laikui, nes pataikys į jau artėjančias tendencijas. Madų vaikytis tikrai neverta, tačiau visuomet galima įnešti šiek tiek pokyčių, kurie net ir nesiimant didelių investicijų džiugins akį bent kurį laiką.

Tokiose interjero dizaino parodose kaip „Maison & Objet Paris“ galima nesudėtingai pastebėti tam tikrus nuoseklumus. Prieš porą metų atslinkusią sodrių ir tamsių spalvų madą po truputį pakeitė švelnus prancūziškus desertus primenantis koloritas. Nestigo saldainių parduotuves primenančių marmurinių, arkų motyvų dekoro elementų. Toks interjeras nors ir skanus akiai, tačiau ne visada praktiškas, žmones šiek tiek išvargino. Kaip dažnai būdinga madai, persisotinusi tam tikrų kraštutinumų interjerų mada atsigręžia į klasikines vertybes – natūralias medžiagas, žemės tonų koloritą ir ekologiją. Tekste bus apžvelgiami pagrindiniai akcentai.

Iliustruojančių nuotraukų galerija: EMKO stendas parodoje „Maison & Objet Paris 2019“ (nuotraukų autorė: Deimantė Dubauskaitė

Smilgos ir džiovinti augalai

Prie sodrių spalvų sienų dažų ir gobelenų puikiai derėję egzotiniai žalialapiai augalai (monsterų, eukaliptų, palmių ir plačialapių fikusų triumfo metas) užleidžia sceną santūrioms smilgoms ir kitiems džiovintiems augalams – palmių lapams, protėjoms, dumplainiams. Sausų gėlių puokštės merkiamos į santūrias molines, matines ar šiek tiek glazūruotas vienspalves vazas. Jei džiovinti augalai akiai nemieli, augalų dekoro viršūnėje vis dar laikosi žalieji artišokai ir kreminių spalvų anturiai.

 
Smilgos ir lininis kilimas.jpg
 

Iliustruojanti nuotrauka: smilgos, 4.9 stalas (dizaineris Marius Valaitis), kilimas LIETUVA (dizaino studija WHYNOT!) ir NAÏVE pakojukas (dizaino studija etc.etc)

Pintinės ir pinti fragmentai

Džiovintų augalų tendencija skverbiasi ir į baldų bei šviestuvų kategoriją. Parodoje buvo gausu pintų pertvarų, pastatomų ir lubinių šviestuvų, kėdžių ir žurnalinių staliukų. Jei vis dar virtuvėje turite nekenčiamą dulkes renkantį pintą šviestuvą iš devyniasdešimtųjų, gera žinia yra ta, kad dabar pats laikas jį atnaujinti ir pamilti iš naujo arba parduoti internete kokiai naujakurių porai. Svetainės klasikinius žurnalų ir pledų dėklus keičia dar neseniai vonios kambariuose prisijaukinti pinti skalbinių krepšiai – šiek tiek mažesni nei skalbiniams, kuo įdomesnės faktūros, neutralios spalvos.

 
Džiovinti augalai pintame krepšyje.jpg
 

Ilgaamžiai baldai iš natūralių ir perdirbtų medžiagų

Akivaizdu, kad diskusijos apie gamtosaugą daro įtaką interjero tendencijoms. Dizaineriams ir baldų gamybos įmonėms tenka atlaikyti nemažą spaudimą – dažnai kaltinami perprodukcijos ir neatsakingo vartojimo skatinimu, jie ieško aplinkai draugiškesnių sprendimų. Nors parodoje ir buvo galima išvysti keletą pavyzdžių iš perdirbto plastiko, vis dar pirmenybė teikiama ilgaamžėms natūralioms medžiagoms – medžio masyvui, odai, linui. Vietinei produkcijai taip pat skiriama vis daugiau dėmesio - domimasi ar įmonė veikia atsakingai, iš kur perka žaliavas, kaip transportuoja. Lietuviams mažai egzotiškos ir šiek tiek pabodusios lininės patalynės komplektai, staltiesės, užuolaidos bei rankšluosčiai okupavo beveik visą namų tekstilės salę. Lietuviško lino kokybe neabejojantys užsieniečiai drąsiai renkasi „stone-washed“ technologijos audinius, kurie nuostabiai dera su džiovintais augalais ir žemės spalvų prigesintais sienų tonais.

Iliustruojanti nuotrauka: EMKO lininis kilimas CHAOS (dizainerė Audronė Drungilaitė) sukurtas iš kilimų audimo pramonės siūlų likučių, kurie neatitinka standarto ir dažnai yra tiesiog išmetami. Lengvai surenkamas NAIVE LOW CHAIR krėsliukas, kuris telpa į kompaktišką pakuotę, taip taupoma vieta transportuojant ir prisidedama prie CO2 kiekio mažinimo.

Lininis kilimas.jpg
Lininio kilimo fragmentas.jpg

Blizgus aksomas užleidžia vietą matiniams gobelenams

Kelerius metus vyravusį prabanga tviskantį aksomą keičia matinis ir švelnus velvetas bei buklė tipo gobelenai. Minkštų baldų kolekcijose dominuoja nors ir ne itin praktiškos tačiau šviesios spalvos. Prancūzijos aukštosios mados namų „Chanel“ buklė kostiumėlių audinius primenantys gobelenai įneša jaukumo ir paprastumo. Šiek tiek pretenzingesnis stambaus velveto audinys nedrąsiai kombinuojamas su tradiciniais vilnos ir medvilnės audiniais dar laukia savo laiko sužibėti.

 
Matiniai gobelenai.jpg
 

Gipsinių figūrų dekoras

Kaip atsvara naūralistiniams dekoro elementams matomas gipsinių figūrų atgimimas. „Ant bangos“ viskas nuo antikos laikų dievų biustų iki minimalistinių skulptūrėlių, romėniškas kolonas atkartojančių vazų. Visi šie gana sterilūs akcentai puikiai kontrastuoja su natūralių spalvų smilgomis ir suteikia interjerui išbaigtumo bei tvarkos pojūtį.

DST_5881.jpg

Neutralių tonų sienų dažai ir plytų oranžinės akcentai

Drabužių madoje vyraujančio „nude“ ir plytų (terakotos) oranžinis koloritas po truputį skverbiasi ir į namų aplinką. Prislopintų žemės spalvų, terakotos, rusvų, žalsvų, pilkšvų, smėlio atspalvių netrūko ir parodoje dalyvaujančių įmonių stenduose. Tačiau tai, kas tinka komercinėse parodose, nebūtinai turi būti tiesmukai pritaikoma ir privačiuose interjeruose. Jei šiuo metu esate sienų dažų pasirinkimo kryžkelėje, tikrai neprašausite pasirinkę lengvos tekstūros matinius ar šiek tiek praktiškesnius satininius smėlio spalvos sienų dažus. Tokia spalva tikrai nevargins akių, padės sukoncentruoti dėmesį į išraiškingesnes dekoro detales, atsiskleisti meno kūriniams ar jau laiko patikrintiems baldams. Nebijantys iššūkių ir dažnesnių pokyčių gali drąsiai rinktis deginto molio, terakotos akcentus – toks koloritas bent jau žiemos metu padės kompensuoti trūkstamą saulės spindulių kiekį.

Pintinė su džiovintais palmių lapais.jpg
Džiovinti palmių lapai.jpg

Iliustruojanti nuotrauka: EMKO Naïve kėdė ir kavos staliukai (dizaino studija etc.etc), Macaron šviestuvas (dizainerė Silivia Ceñal).

Straipsnyje naudojamos EMKO archyvo nuotraukos. EMKO yra vieta kur susitinka dizaino ieškotojai ir kūrėjai. Baldai sukurti perspektyvių dizainerių, pagaminti Lietuvoje iš ilgaamžių medžiagų ir atitinka šiuolaikines tendencijas. Baldus galima įsigyti www.emko.lt

 

2019 m. Gegužės 2 d


TORCH

Minimalistinis Torch kabliukų dizainas yra inspiruotas viduramžių deglo motyvo – į prie sienos tvirtinamą metalinį laikiklį lengvai įstatomas medinis kaištis. Jis pritaikytas smulkių aksesuarų ir sunkesnių viršutinių rūbų kabinimui, o ant išlenkto metalinio laikiklio galima kabinti drabužius su pakaba. Kabliukai pagaminti iš uosio masyvo ir milteliniais dažais padengto metalo, parduodama poromis, galima rinktis iš keturių skirtingų spalvų. 

Kabliukai Torch yra be abejonės prikaustanti dėmesį detalė and jūsų asmeninės, jaukios pilies sienų.

 

2019 m. Sausio 28 d

DEW

Kai norime būti nustebinti, antgamtiniai reiškiniai būtini nėra – gamta savaime yra nuostabos šaltinis. Pakanka pažvelgti į rytinę ar vakarinę rasą, sužibančią ant augalų ir apgaubiančią juos mįslingu spindėjimu. Įkvėpta rasos lašelių, dizainerė Rasa Balaišė sukūrė veidrodį „Dew“ („Rasa“) – elegantišką duoklę gamtai, išryškinančią šio reiškinio estetinį grožį ir gebėjimą atspindėti. Veidrodis gali būti trijų dydžių ir skirtingų atspalvių: tonuotas bronzine ar tamsiai pilka spalva, bei klasikinis – be tonavimo. Kiekvienam priklauso keturi „lašeliai“, atliekantys ir praktinę funkciją – ant šių keramikos dirbinių galima kabinti lengvus papuošalus. Lašelių spalvos yra suderintos su veidrodžių tonais.

Įkūnydamas rasą „Dew“ spinduliuoja nežemiškus kerus bei atskleidžia krištolo švarumo funkciją, įkvepia aplinkai paslaptingos gyvybės. Šis veidrodis ne tik pasakoja savo išraiškingą istoriją, jis laukia užpildymo jūsų stilingais ritualais.

 

2019 m. Sausio 21 d

AČIŪ, KAD APLANKĖTE MUS IMM COLOGNE!

IMM+2.jpg
 

2018 m. Rugsėjo 4 d


MES IR VĖL ATVYKSTAME PARYŽIAU!

 

2018 m. Rugpjūčio 31 d


NAUJAS KATALOGAS 2019

Buvo linksma, dauk apstangų ir komandinio darbo. Ačiū visiems dalyvavusiems, Jus buvote puikūs! Įvertinkite!

https://www.issuu.com/emko.lt/docs/emko_2019

 

2018 m. Liepos 20 d


ŠILTAS PASVEIKINIMAS JAUNIAUSIAM NAÏVE ŠEIMOS NARIUI

Naïve Low krėslas yra jauniasias šios šeimos narys. Jis pasižymi visai šeimai būdingu lengvai išrenkamu ir kompaktiškai supakuojamu rėmu. Plati odinė juosta, kuria atlošas yra tvirtinamas prie medinės konstrukcijos, krėslui suteikia išskirtinį charakterį. Tvirtas rėmas, odos ir tekstilės sintezė išryškina jo savitumą ir funkcionalumą. Nedidelis bei kompaktiškas Naïve Low yra jaukus ir patogus sėdėti.

 

2018 m. Birželio 21 d


Babel serviravimo indas 

Šio šiuolaikiško ir madingo Serviravimo indo sukūrimas buvo įkvėptas vaikų žaidimo "Mesti žiedą". Babel sudaro dvi medinės lėkštės ir stovas, su kieta žalvario rankena. Taip pat, kaip ir žaidime, apvalios lėkštės lengvai nuimamos ir gali būti naudojamos atskirai ir vėl užmaunamos atgal ant stovo. Visos Babel dalys yra nutekintos iš uosio masyvo ir nualiejuotos sertifikuotu aliejumi, kuris gali liestis su maistu. Šis indas taps neatsiejama jūsų kasdienio gyvenimo dalimi, patiekiant vaisius, riešutus, saldainius ir dar daugiau. Lėkštes taip pat galima ant stovo užmauti apverstas, kai reikalingas plokščias paviršius, kepiniams patiekti. Babel’is  puikiai tiks kiekvienuose namuose dėl minimalaus dizaino ir šiltų medžiagų, bei daugiafunkcinio pritaikymo.

 

2018 m. Birželio 21 d


Macaron toršeras

Silvia Ceñal įkvėpimas kilo iš saldžių, merenginių pyragaičių, gaminamų iš paprasčiausių ingridientų: kiaušiniai, cukrus, migdolų miltai. Tačiau iškepti tobulą saldumyną visai nėra paprasta užduotis! Macaron lempų idėja yra labai panaši: proporcingai derinant paprastas sudedamamsias dalis gauti lempą, turinčią asmenybę. Malonios medinės dalys, pervertos įvairiaspalviais siūlais, atrodo neįprastai ir originaliai. Šios lempos ne tik apšvies, bet ir papuoš, bei suteiks gyvumo Jūsų namams. Po dvejų neįtikėtinai sėkmingų metų rinkoje, Silvia ir EMKO susitarė, kad Macaron toršeras be abejonės papuoš jau esamą kolekciją.

 

2017 m. Rugsėjo 4 d

EMKO nauja kolekcija atkeliauja į Paryžių!

 

28 Rugpjūtis 2017

NEW ARRIVAL

Žemė ir joje esančios gyvybės ciklas sukasi aplink saulę. Nuo pat žmonijos aušros saulės ritmas rikiuoja mūsų dienotvarkę ir daro įtaką ryšiui su aplinka: mūsų protėviai su saule kėlėsi ir su saule gulėsi. 

Dangaus šviesa, atsispindinti žmonių savijautoje lyg veidrodyje, veikia mūsų nuotaiką ir emocinę pusiausvyrą. Priklausomai nuo paros laiko žmogui yra svarbi kintanti šviesa: gaivi melsva rytais, ar šiltai rausva vakarais, saulei besileidžiant. Kelios dienos pilko, sunkaus dangaus ar mėnesiai trumpų žiemos dienų – ir mūsų ūpas krenta. Nuotaika prastėja, kai apsiniaukia dangus.

Svarbu, kad šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdas pamažu atitolino mus nuo gamtos ir natūralaus saulės ciklo: žmonių veikla persikėlė į uždaras erdves, kuriose neturime ankstesnio sąlyčio su gamtos elementais, tad poreikis saulės šviesai ypatingai išaugo.

Šviestuvas „SAULĖ-tekis/-lydis“, kurtas tamsią lietuvišką žiemą, leidžia mums prisiliesti prie saulės: paslankus šviesos šaltinis apšviečia pasirinktą spektro spalvą ir keičia erdvės nuotaiką. Spalva pasirenkama pagal norą, pageidaujamą efektą  arba dienos momentą.  Švelniai paslinkę šviesos šaltinį ant mėlynos spalvos, suteiksite savo biurui gaivios ryto vėsos ir energijos pliūpsnį, o svetainei jaukaus vakaro įspūdį sukursgelsvai-rausvi tonai. Šis interaktyvus šviestuvas 2012 metais pelnė tarptautinės Vilniaus parodos „Baldai 2012“, o 2014 „Red Dot Design - Concept Award“ apdovanojimus.

 

24 Rugpjūtis 2017

Aye Aye! žvakidės

„Aye Aye!“ flotilė yra tvirtos, užapvalintos formos, atsparios audroms žvakidės, pagamintos iš ketaus.  Jų autoriai įkvėpimo sėmėsi iš nuotykių ir atradimų meto, kai pramoninės revoliucijos augimas ir entuziazmas leido keliautojams ir laimės ieškotojams pažinti pasaulį.

Keturių dydžių laiveliai sudaro išbaigtą flotilę: vienu kaminu besipuikuojantis nedidukas vilkikas priekyje, o keturių kaminų įspūdingas garlaivis gale. Visos jūreivystei būdingos spalvos yra tinkamos ir žvakidėms, tad spalvų pasirinkimas yra gana platus: raudona, mėlyna, juoda ar pilka. Kiekvienas kaminas sukurtas taip, kad jame tilptų nedidelė arbatinė žvakė, primenanti jaukius uosto žiburius, arba aukšta cilindro formos žvakė panaši į vandens garų kaminą.

„Aye Aye!“ laivų, puikiai derančių tarpusavyje, platus dydžių ir spalvų pasirinkimas suteikia galimybę sukurti norimą atmosferą, tinkančią įvairioms progoms ir interjerams. Vienas siauras laivelis nuplukdys tolyn vienatvę ir maloniai žiūrėsis ant palangės. Iš eilės išdėstyti keli vienetai atrodys kaip karo laivynas šventiškai sveikinantis mus šviesos fejerverkais. Ant valgomojo stalo tarp indų lyg salų dreifuojantys laivai atplukdys gerą nuotaiką ir užburs pokalbius. Dėl savo įvaizdžio ir formos „Aye Aye“ žvakidės atrodo dinamiškos ir lengvos, jos leidžia sudaryti įvairias kompozicijas, kurias galima keisti eksperimentuojant iki begalybės.

Įkvėptos pramoninės revoliucijos laikų gaminių dizaino, Aye Aye! yra gaminamos iš ketaus, nupurkšto milteliniais dažais. Papildoma erdvė aplink žvakės laikiklį sukuria saugumo zoną. Laivas - saugi sala vandenyne, o „Aye Aye!“  žvakidės - saugi vieta ugnelei jūsų namuose. Pagaminti iš ketaus, laivai yra gana sunkūs ir stabilūs, neapverčiami (tačiau vandenyje nugrimztų kaip akmenys). Tvirtos kaip uolos, šie lavai yra neįprastas, bet ypatingai jaukus sprendimas žvakidėms, neskaidysiantis interjero vientisumo.

„Aye Aye!“ laivynas sukelia lengvą nostalgiją – tai būdinga žvakidėms. Jausmą dar labiau sustiprina mylima jūros tema ir vaikystėje žaistas laivų mūšio žaidimas. „Aye Aye!“  yra žavus dizaino elementas, leidžiantis sukurti skirtingas spalvų ir formų variacijas, tinkantis individualiam skoniui ir gyvenimo būdui.

 

21 Rugpjūtis 2017

The make me! 2017 konkurso finalininkai jau paskelbti.

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Naïve kėdė, sukurta ETC.ETC. dizainerių yra tarp finalininkų. 

Nugalėtojai bus išrinkti parodos Lodz Design Festival metu, spalio mėnesį.

Palinkėkite mums sėkmės ir tegul laimi geriausi!

 

28 Kovas 2017


Pranešimas žiniasklaidai

Sveikas, Milane!

2017-ųjų pavasaris džiugina puikiomis žiniomis – pirmą kartą EMKO produktus galima bus pamatyti Milano dizaino savaitės metu, ir ne tik. EMKO buvo pakviesti dalyvauti Archiproduct’ų kuriamoje Design Hub erdvėje ir mielai priėmė kvietimą. Kas galėtų atsispirti būti tarp geriausiųjų Milano Tortonos rajone?

“Milanas yra nuostabus miestas, o Dizaino savaitė – vienas svarbiausių su Dizainu susijusių renginių. Visos su Dizainu dirbančios kompanijos trokšta ten patekti, tad nebuvo jokių dvejonių dėl dalyvavimo”, - pasakoja Erika Markovska-Mikulskienė, EMKO įkūrėja.

Design Hub erdvė bus atidaryta balandžio trečiąją ir neužvers durų ištisus metus! EMKO produktai bus demonstruojami Via Tortona 31, kambaryje nr. 2. Lankytojai turės galimybę susipažinti su pirmuoju ir iki šiol lyderio pozicijas pardavimuose išlaikančiu EMKO produktu – rašomuoju stalu „My Writing desk“, šalia kurio kukli, bet tvirta ir akį traukianti išskirtinumu stovės Naive kėdė bei jos „aukštesnė sesė“ – pusbario kėdė. Milane bus pristatomas ir vienas naujesnis EMKO produktas, sulaukiantis neįprastai daug dėmesio ir komplimentų visame pasaulyje – sekreteras „Pill“. Tai – šis tas ypatingo, šis tas paslėpto, šis tas asmeninei Jūsų erdvei.

„Mes labai laukiame Milano dizaino savaitės ir džiaugiamės galimybe būti ten. Visa EMKO komanda dalyvaus šiame renginyje. Turėsime progą susitikti su lankytojais ir išgirsti jų nuomonę apie EMKO gaminius, kuri yra ypatingai svarbi. Tiesą sakant, nė neabejoju, kad jiems patiks“, - šypsosi Erika.

Visi lankytojai yra kviečiame ateiti ir pasidalinti savo įspūdžiais! Įsiminkite: via Tortona 31, kambarys nr. 2, EMKO produktai lauks Jūsų nuo balandžio trečiosios ištisus metus.

 

UAB EMKO
Inga Markovska
Sales executive,
+370 614 18759
inga@emko.lt
2017 03 10, Singapore

 

31 Rgp 2015


Paryžiau mes grįžtame!

Gegužės 31. 2016


Tokijau, mes grįžome!
Nuostabi šalis ir vėl pristatyti mūsų naujienas bei „bestsellerius“.
Laukiame Jūsų 1-3 dienomis, Big Sight rajone, Interior Lifestyle Tokyo parodoje.
Stendo Nr 2-113〜123, GLOBAL sektorius

 
 

6 Balandžio 2016

Varšuva
Taigi taigi – mes dar niekada nedalyvavome jokiuose renginiuose mūsų kaimyninėje valstybėje, Lenkijoje, ir štai pirmasis bandymas!
Ši paroda yra organizuojama pirmą kartą, ir jei turite galimybę, kviečiame užsukti ir įvertinti!
Mūsų stendo numeris M17-18.
 
Daugiau skaitykite:
http://www.archiproducts.com/en/news/50905/emko-debuts-in-warsaw-at-art-fair.html


1 Balandis 2016

EMKO ekspozicija Paryžiuje!

Visiems interjero dizaineriams ir architektams Paryžiuje ir jo apylinkėse EMKO turi puikių žinių! Salonas Luminter Paryžiuje, esantis 27 bd de Reuilly, jau turi EMKO baldų ekspoziją. Jei kada kilo klausimai ar Naivios kėdės – patogios, arba, koks jausmas dirbti prie Mano Rašomojo stalo šalia kabant Foldin lentynoms, kviečiame apsilankyti Luminter salone ir tuo įsitikinti. Susidarykite savo asmeninę nuomonę!

Trumpas komentaras iš oficialaus EMKO prekybos atstovo Prancūzijai: „Sonepar Luminter salonas priima išskirtinai interjero dizainerius bei architektus. Atidarytas maždaug prieš dešitmetį iš pradžių specializavosi tiktai apšvietime ir taip išgarsėjo. Tačiau laikui bėgant buvo priimtas sprendimas įtraukti ir modernių dizaino baldų į atnaujintą 600m2 saloną Paryžiaus centre. EMKO buvo išrinkta dėl siūlomų patrauklių produktų, kurie suvilios daugelį prancūzų interjero dizainerių. Lietuviškas dizainas dabar bus labiau matomas Paryžiuje.“

Norėdami gauti daugiau informacijos apie apsilankymą salone, galite susisiekti tiesiogiai su Stéphane: https://www.designenvue.fr/

 


15 Sausis 2016

Ir vėl Paryžius! Pasiilgote mūsų?


21 Rugs. 2015

Pasimatysime Londone?


1 Rgs 2015

Būsite Paryžiuje? Pasimatysime!

 


1 Rgp 2015

Mes nesigiriame :-) bet galite mus surasti rugpjūčio mėn. VOGUE žurnale JK rinkai. Ačiū VOGUE komandai už gerą produktų pasirinkimą!

 

9 Liepa 2015

Sulaukėme daug dėmesio!

Archiproducts komanda pasirinko EMKO ir "papostino" savo 335,000 sekėjų Facebook ir 13,000 sekėjų Twitter:
https://facebook.com/archiproducts/posts/844280975627169

https://twitter.com/archiproducts/status/615180661935218688

Taip pat mūsų geriausią gaminį Mano rašomasis stalas išspausdino dizaino ir architektūros žurnalas  Coolture magazine http://www.coolturemag.com/coolture-magazine-verano-2015/ patikrinkite 83 psl.!

Dėkojame abiems komandoms už puikų pasirinkimą ! 

 

29 Balandis 2015

Gegužė – Dizaino mėnuo!

Šių metų gegužė yra stebėtinai turtinga Dizaino renginiais! Vilnius, Minskas ir Londonas kviečia Dizaino mylėtojus ir geriausius kūrėjus dalyvauti įvairiuose renginiuose ir turėti galimybę pademonstruoti naujausias tendencijas. EMKO labai džiaugiasi, turinti galimybę dalyvauti visuose renginiuose.

Gegužės 4-10 Lietuvos Dizaino savaitė, mūsų naujausi produktai: rašomasis stalas 4,9 ir kėdutė Naivi bus demonstruojami atitinkamai kavinėje Coffee Inn, Pilies g. 22 ir Vilniaus centriniame pašte, Gedimino pr. 7. Daugiau informacijos galite rasti čia: http://www.dizainoforumas.lt/dizaino-savaite-2015-skelbia-svarbiausias-siu-metu-programos-dalis/

Gegužės 5-8 dalis EMKO komandos išvažiuoja į Minską, kad galėtų sudalyvauti baldų parodoje ir parodyti, kas yra Lietuviškas Dizainas. Kaip ten patekti: http://expoforum.by/upcoming-events/?SECTION_ID=1570 

Gegužės 19-21 pristatome savo geriausius Dizaino produktus Londone, Clerkenwell Dizaino savaitė – puiki vieta būti matomiems! Daugiau informasijos galite rasti čia: http://www.clerkenwelldesignweek.com/

Pasinerkime į Dizainą kartu!

 

18 Kovas 2015

 
 

EMKO komanda džiaugiasi, kad praėję metai įnešė daug naujovių į jau esamų produktų asortimentą. Dvi iš jų bus pristatytos parodoje Baldai 2015: kėdutė vardu Naivi bei nauja jau gerai pažįstamo ir noriai perkamo stalo Mano Rašomasis stalas uosinė versija. Kartu šie du baldai sudaro išvaizdų ir gyvą ansamblį, kuris, visų pirma, yra patogus darbui. Naivi kėdutė gavo tokį pavadinimą dėl savo paprastumo ir kuklumo. Sėdimoji dalis ir šeši vienodi pagaliukai – tik tiek tereikia patogiam ir išskirtiniam baldui. 

Laukiame visų norinčių susipažinti su mūsų naujovėmis!

 


09 vasaris 2015

Kviečiame apsilankyti mūsų stende, parodoje Frankfurt Ambiente. Lauksime Jūsų vasario 13-17 dienomis, Salės nr. 11.0, stendas B15. Daugiau informacijos http://ambiente.messefrankfurt.com/frankfurt/en/besucher/willkommen.html . Pristatysime mūsų naują gaminį - Naive kėdę, kurią sukūrė etc.etc. dizaineriai.

 
 

28 rugsėjis 2014

Lietuvos dizaino dienos

Aplankykite mus Kopenhagoje, 1-5 Spalio, Dome of visions centre, kur vyks Lietuvos dizaino dienos. 

Daugiau info rasite čia: http://domeofvisions.dk/event/dome-world-lithauen/

 

15 rugsėjis 2014

Darbinga savaitė Londone

Po įtemptos ir darbingos savaitės Londone Emko komanda sėkmingai grįžo į gimtinę. Didžiojoje Britanijoje Emko produktai buvo pristatyti parodoje 100% Design, bei Design Junction, į kurią patekome laimėję A Life Curated surengtą konkursą, daugiau informacijos apie tai galite rasti adresu: http://alifecurated.co.uk/design-junction-london-design-week/

Emko dėkoja LDF ir A Life Curated už suteiktą galimybę pristatyti Didžiosios Britanijos rinkai naujus produktus, bei darbingą, bet produktyvią savaitę Londone.

 

Rugsėjis 1, 2014

Naujos prekės

Mums malonu pristatyti Jums 2 naujus gyvnetojus mūsų šeimoje. Tai rašomasis stalas My writing desk su nauja apdaila – skaidri uosio faneruotė, bei krėslas My reading chair – krėslas Jums ir jūsų knygai.

 

1 Rgp 2014

 

Šį rudenį Jungtinė Karalystė pamatys, ko vertas Lietuvos dizainas.

Rugsėjo 17-20 dienomis Londone vyksiančioje parodoje 100% Design pirmą kartą bus jungtinis Lietuvos stendas, kuriame atrinkti geriausi 21-ojo amžiaus dizaino darbai reprezentuos Lietuvą. Labai džiaugiamės, kad EMKO ir etc.etc. darbai pateko tarp geriausiųjų.
 
Daugiau informacijos galite rasti:    http://www.100percentdesign.co.uk/

Iki pasimatymo Londone!

 

8 liepa 2014

 

Psimatykime mūsų biure, Kalvarijų 1, 4 aukštas. Paskambinkite prieš atvykdami, mes galime būti išvykę!

 
 

7 liepa 2014

 

Red Dot


Šių metų tarptautiniai produktų dizaino apdovanojimai Red Dot atkeliavo ir į Lietuvą: buvo apdovanoti du jaunų dizainerių Inesos Malafej bei Arūno Sukarevičiaus sukurti bei įmonės EMKO išvystyti baldai – rašomasis stalas „My writing desk“ ir lentyna „Foldin“.
 
„Šie apdovanojimai – labai svarbus įvertinimas ne tik mūsų įmonei ir Inesai su Arūnu, bet ir visam Lietuvos dizaino pasauliui. Už baldus iki šiol buvo gautas tik vienas apdovanojimas du tūkstančiai septintaisiais metais“, - džiaugėsi EMKO komercijos direktorė Erika Mikulskienė. Abu jauni dizaineriai yra Vilniaus dailės akademijos auklėtiniai, stalo „My writing desk“ pradinė versija buvo Inesos bakalauro baigiamasis darbas, kuriam vadovavo Doc. Povilas Juškaitis. Šiuo metu dizaineriai studijuoja magistrą Danijos Karališkojoje menų akademijoje Kopenhagoje.
 
Šiais metais dėl žymiai išaugusio dalyvių skaičiaus Red Dot komisijoje buvo net 40 narių iš 25 pasaulio šalių, kuriems teko įvertinti 4,815 darbų iš 53 pasaulio šalių. Prof. Dr. Peter Zec, Red Dot apdovanojimų iniciatorius ir CEO, pranešime spaudai komentavo, kodėl šio konkurso reikšmingumas kasmet auga: „Red Dot apdovanojimai produktų dizainui – puiki galimybė profesionalams iš viso pasaulio palyginti savo jėgas. Kasmet tai atsispindi vis aukštesniame dizaino lygmenyje ir motyvuoja dalyvius registruoti pačius geriausius dizaino produktus“.
 
„Tokiame kontekste sulaukti net dviejų įvertinimų darbams, sukurtiems jaunų Lietuvos dizainerių – didelė garbė“, - komentavo P. Zec žodžius E. Mikulskienė.
 
Red Dot award 2014 winner apdovanojimas skirtas rašomajam stalui „My Writing desk“, už dizaino novatoriškumą, funkcionalumą ir kokybiškumą.
 
Lentyna „Foldin“ gavo Red Dot award 2014 honourable mention įvertinimą už ypatingą sprendimą konstrukcijoje.
 
Abu produktai yra gaminami ir parduodami Lietuvoje, Europoje bei JAV jau antri metai. 2014 metais partnerystės sutartis pasirašyta ir su viena Singapūro kompanija, tad produktų sklaida didėja kasmet.

 

Kov 23 2014

 

Baldai 2014


Šiais metais lentynų sekcija Foldin, sukurta etc.etc. ir išvystyta EMKO buvo sėkmingai pristatyta Lietuvos rinkai parodos „Baldai 2014“ metu. Džiaugiamės, kad Foldin gavo aukščiausia šios parodos apdovanojimą už paprastą, bet sumanią ir stiprią konstrukciją bei dizaino inovatyvumą!